Nawigacja

Aktualności

Dyskusja IPN Gdańsk „Żołnierze Wyklęci w świetle dostępnych źródeł historycznych” [PREMIERA godz. 18.00] – 30 maja 2021

To pierwsza debata Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN Gdańsk z cyklu „Jak pisać i mówić o trudnych kartach dziejów?”.

  • Dyskusja IPN Gdańsk „Żołnierze Wyklęci w świetle źródeł historycznych”. Rozmawiają Piotr Niwiński i Daniel Sieczkowski

Kim byli Żołnierze Wyklęci? Czy wszystko o nich wiemy? Jak historycy odnajdują nowe fakty i z jakimi źródłami mają do czynienia analizując ten temat? Jakich nowych rzeczy dowiadujemy się analizując akta sądowe?

O trudach pracy historyka badającego temat Żołnierzy Niezłomnych rozmawiają dr hab. Piotr Niwiński, profesor Uniwersytetu Gdańskiego oraz Daniel Sieczkowski z Oddziału IPN w Gdańsku.

Zapraszamy na premierę dyskusji „Żołnierze Wyklęci w świetle dostępnych źródeł historycznych” 30 maja o godzinie 18.00 na IPNtv. Materiał został wyprodukowany przez Oddział IPN w Gdańsku.

Na czym polega metodologia badań historycznych oraz krytyka źródła historycznego? Jaka jest rola historyka i jego wpływ na kształtowanie postaw społecznych? Goście cyklu „Jak pisać i mówić o trudnych kartach dziejów” próbują odpowiedzieć na te i inne pytania przez pryzmat konkretnych zagadnień, które często wzbudzają emocje wśród ludzi.

Kolejne odcinki cyklu będą publikowane w każdą niedzielę czerwca br. o godz. 18.00.

Oglądaj nasze dyskusje i dowiedz się jak wygląda praca współczesnych badaczy podejmujących trudne tematy.

Pomysłodawcą cyklu jest Katarzyna Osowska z IPN Gdańsk.

do góry