Nawigacja

Aktualności

Dyskusja IPN Gdańsk „Wspólna droga do prawdy o Holokauście” [PREMIERA w IPNtv 20 czerwca 2021 o godz. 18.00]

To czwarta debata Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN Gdańsk z cyklu pt. „Jak pisać i mówić o trudnych kartach dziejów?”

Dlaczego temat Holokaustu do dziś wzbudza tak duże emocje i na czym polega złożoność tego zagadnienia? Jaką pracę musi wykonać historyk, aby rzetelnie przedstawić wyniki przeprowadzonych badań? Czy są jeszcze wciąż niezbadane obszary dotyczące tego tematu? Jakie znaczenie ma umiejętność konfrontowania relacji mówionych z dokumentami?

Holokaust to zbrodnia zaplanowana i zrealizowana z zimną krwią. O pracy historyka badającego zagładę Żydów podczas II wojny światowej opowiada dr hab. Grzegorz Berendt prof. Uniwersytetu Gdańskiego w rozmowie z Mateuszem Kubickim z Oddziału IPN w Gdańsku.


Na czym polega metodologia badań historycznych oraz krytyka źródła historycznego? Jaka jest rola historyka i jego wpływ na kształtowanie postaw społecznych? Goście cyklu „Jak pisać i mówić o trudnych kartach dziejów” próbują odpowiedzieć na te i inne pytania przez pryzmat konkretnych zagadnień, które często wzbudzają emocje wśród ludzi.

Zapraszamy do oglądania dyskusji 20 czerwca br. (w niedzielę) o godz. 18.00. Transmisja w IPNtv.

 

 

 

do góry