Nawigacja

Aktualności

Dyskusja IPN Gdańsk „Józef Beck postać, która wciąż wzbudza emocje. Biografia historyczna” [PREMIERA w IPNtv godz. 18.00] – 6 czerwca 2021

To druga debata Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN Gdańsk z cyklu pt. „Jak pisać i mówić o trudnych kartach dziejów?”

Minister spraw zagranicznych II Rzeczypospolitej Józef Beck – kim był? W jakich warunkach podejmował decyzje i komu zawdzięcza swoją czarną legendę? Czy istniała alternatywa dla polityki równowagi? Czy poznaliśmy nowe fakty na ten temat?

Zapraszamy 6 czerwca br. (w niedzielę) o godz. 18.00 do dyskusji na kanale IPNtv. O pracy historyka dyplomacji piszącego biografię historyczną rozmawiać będą:

  • prof. dr hab. Marek Kornat i prof. dr hab. Mariusz Wołos – autorzy pierwszej kompletnej biografii Józefa Becka,
  • Katarzyna Osowska z Oddziału IPN w Gdańsku.

 

Na czym polega metodologia badań historycznych oraz krytyka źródła historycznego? Jaka jest rola historyka i jego wpływ na kształtowanie postaw społecznych? Goście cyklu „Jak pisać i mówić o trudnych kartach dziejów” próbują odpowiedzieć na te i inne pytania przez pryzmat konkretnych zagadnień, które często wzbudzają emocje wśród ludzi. Oglądaj nasze dyskusje i dowiedz się jak wygląda praca współczesnych badaczy podejmujących trudne tematy.

do góry