Nawigacja

Aktualności

Wystawa „TU rodziła się »Solidarność«” zostanie zaprezentowana na Placu Solidarności!

Podczas rozmowy przedstawicieli IPN Gdańsk z władzami miasta Gdańska 22 lipca ustalono, że najnowsza wystawa Instytutu „TU rodziła się »Solidarność«” zostanie zaprezentowana na Placu Solidarności 14 sierpnia i będzie udostępniona mieszkańcom Pomorza i turystom przez miesiąc.

Władze Gdańska wycofały się z pierwszego, odmownego stanowiska w tej sprawie. Przedstawiciele Instytutu otrzymali zapewnienie, że pierwotne zalecenie, by w „przyszłości zrezygnować z projektowania kolejnych wystaw w tym właśnie miejscu”, również jest nieaktualne. IPN Gdańsk, według dzisiejszych ustaleń, będzie mógł prezentować ekspozycje na Placu Solidarności, a tym samym realizować statutowe działania IPN.

Przedstawiciele IPN zapowiedzieli kolejną wystawę Instytutu pt. „Powstanie Grudniowe 1970. Zbrodnia bez kary”, która także ma stanąć na Placu Solidarności w Gdańsku.

Dzisiejsza rozmowa pozwala wierzyć, że kolejne przedsięwzięcia i inicjatywy wystawiennicze będą bez przeszkód prezentowane w przestrzeni publicznej miasta Gdańska.

Składamy bardzo serdeczne podziękowania wszystkim stowarzyszeniom, organizacjom i osobom, od których otrzymaliśmy liczne wsparcie w ostatnim czasie.

do góry