Nawigacja

Aktualności

Wernisaż wystawy „Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku 1920–1939 - odsłona II” – 20 lipca 2022

Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku dr Paweł Piotr Warot zaprasza na wernisaż wystawy „Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku 1920–1939 - odsłona II”, który odbędzie się 20 lipca 2022 r. (środa) o godz. 12.00 na Placu Solidarności w Gdańsku. Wstęp wolny.

***

Wystawa „Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku - odsłona II” -  szafirowa - przedstawia kolejne sylwetki wybitnych Polaków, którzy po zakończeniu I wojny światowej czynili starania o przyłączenie Gdańska do odradzającej się Rzeczypospolitej. Po powołaniu przez wielkie mocarstwa do życia Wolnego Miasta Gdańska zrobili wszystko, aby polska tożsamość nie tylko nie została zatarta, ale rozwijała się w licznych polskich organizacjach. Wystawa jest także wędrówką po miejscach związanych z tymi wielkimi, niezłomnymi Polakami, m.in. Mieczysławem Jałowieckim, dr. Józefem Wybickim czy Stanisławem Przybyszewskim.

Można ją będzie oglądać na Placu Solidarności od 20 lipca do 12 sierpnia 2022 r.

Wystawa została przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku. Jej autorką jest Karolina Masłowska. Wystawa będzie dostępna również w wersji cyfrowej na stronie edukacja.ipn.gov.pl.

do góry