Nawigacja

Aktualności

XXII Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej Costerina 2022 – Kościerzyna, 2 lipca 2022

Wśród wystawców dostępne było stoisko przygotowane przez Oddział IPN w Gdańsku.

W Kościerzynie, na rynku, odbyły się XXII Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej „Costerina”. Uczestniczyło w nich kilkunastu wystawców z szeroką ofertą wydawniczą oraz pięknymi wyrobami kaszubskiego rękodzieła.

Na Targach dostępne było również stoisko Instytutu Pamięci Narodowej Oddziału w Gdańsku (przygotowane przez Krzysztofa Filipa z Oddziałowego Biura Badań Historycznych). Zaprezentowaliśmy nowości książkowe, w tym publikację Mateusza Kubickiego „Germanizacja nazw miejscowości w Okręgu Rzeszy Gdańsk-Prusy Zachodnie 1939–1945. Wybór źródeł” i wiele innych tytułów związanych z dziejami regionu oraz o charakterze ogólnopolskim. Naszą ofertę uzupełniały również komiksy i gry edukacyjne. Książki z naszej oferty zaoferowaliśmy w promocyjnych cenach, a klientom wręczyliśmy atrakcyjne gratisy.

Na naszym stoisku dostępna była także książka „Orła WRONa nie pokona. Stan wojenny w Gdyni (lata 1981–1983)”, która została nagrodzona w trakcie targów w Konkursie Literatury Kaszubskiej i Pomorskiej. Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej „Costerina” mają wieloletnią tradycję. Gdański oddział IPN bierze w nich regularnie udział, uczestnicząc także w konkursach wydawniczych. 

Organizatorem wydarzenia była Biblioteka Miejska im. ks. Konstantego Damrota w Kościerzynie.

do góry