Nawigacja

Edukacja – Gdańsk

Oferta edukacyjna Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku na rok szkolny 2023/2024

Prezentujemy aktualną ofertę edukacyjną Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku. Zachęcamy pedagogów, studentów i młodzież szkolną do korzystania z bogatej palety zajęć, wykładów, gier terenowych, pokazów filmowych, szkoleń dla nauczycieli, konkursów i turniejów oraz materiałów edukacyjnych, które można pobrać bezpłatnie w formie pdf.   

To już dziesiąta edycja „Oferty edukacyjnej” gdańskiego Biura Edukacji Narodowej IPN od czasu jego powstania w roku 2016 (wcześniej funkcjonowało ono w ramach szerszej struktury pod nazwą Biura Edukacji Publicznej). Przez te lata zrealizowaliśmy setki działań edukacyjnych o różnym charakterze i zasięgu – od przedsięwzięć ogólnokrajowych czy wręcz międzynarodowych, jak państwowy pogrzeb Danuty Siedzikówny „Inki” i Feliksa Selmanowicza „Zagończyka”, poprzez konkursy i projekty regionalne, po tradycyjne warsztaty i prelekcje prowadzone w zaciszu wiejskiej szkoły.

Niezależnie od formy przekazu, rangi spotkania i odbiorcy, pracownicy IPN z pełnym zaangażowaniem i pasją niezmiennie realizują ustawową misję popularyzacji wiedzy historycznej. Stałe też jest nasze dążenie do śledzenia zmieniających się trendów w edukacji i dostosowywania oferty do wyzwań współczesności. Z tego względu otwieramy się na nowe technologie, wirtualną rzeczywistość i przestrzeń online, a jednocześnie — jako instytucja dbająca o narodową pamięć i tożsamość — nie zapominamy o tradycyjnych, sprawdzonych metodach nauczania.

Niniejsze wydawnictwo prezentuje kluczowe zagadnienia oraz najważniejsze inicjatywy proponowane przez nas na rok szkolny 2023/2024. Ma być ono swego rodzaju przewodnikiem po ofercie edukacyjnej IPN, której pełną odsłonę można znaleźć pod adresem: www.edukacja.ipn.gov.pl. Zachęcam do zapoznania się z naszymi propozycjami i korzystania z nich. Mam nadzieję, że spotkają się one z Państwa zainteresowaniem.

Przedmowa Krzysztofa Drażby, naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku

do góry