Nawigacja

Aktualności

Komunikat Archiwum IPN Gdańsk o otwarciu czytelni akt

„W sprawie ustalenia terminu udostępnienia, prosimy kontaktować się bezpośrednio z właściwymi jednostkami Instytutu”.

Szanowni Państwo,

informujemy, że od 25 maja br. otwarte zostaną czytelnie akt oraz punkty przyjęć wniosków w Centrali Archiwum IPN, oddziałach i delegaturach Instytutu – z wyjątkiem Oddziałowego Archiwum IPN w Katowicach.

Udostępnianie dokumentów odbywać się będzie, wyłącznie po wcześniejszym umówieniu terminu wizyty, z zachowaniem zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych.

W sprawie ustalenia terminu udostępnienia, prosimy kontaktować się bezpośrednio z właściwymi jednostkami Instytutu. Numery telefonów do kontaktu oraz adresy e-mail  oddziałowych archiwów i delegatur IPN opublikowane są na stronie internetowej Instytutu w zakładce: Kontakt.

Osoby, zamierzające korzystać z czytelni akt Oddziałowego Archiwum IPN w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej 216, proszone są o kontakt pod nr tel. (58) 511 92 70.

Prosimy również, aby użytkownicy czytelni zaopatrzyli się w rękawiczki oraz maseczki, zakrywające usta i nos, korzystanie z których jest warunkiem udostępnienia dokumentów.

W pomieszczeniach czytelni dostępne będą płyny do dezynfekcji rąk.

Jednocześnie, mając na celu minimalizację zagrożenia zarażeniem Covid-19, w sprawach zapytań i wniosków, zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego oraz za pośrednictwem poczty tradycyjnej i elektronicznej. 

do góry