Nawigacja

Aktualności

Interaktywna publikacja IPN Gdańsk i Radia Gdańsk „Pomorscy Ojcowie Niepodległości”

Wydawnictwo zostało przygotowane z okazji 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

Wydana przez IPN Gdańsk książka „Pomorscy Ojcowie Niepodległości” zawiera 33 biogramy znanych i mniej znanych postaci związanych z procesem przywracania Pomorza do Polski, a także audycje, które znajdują się na dołączonej do wydawnictwa pamięci USB.  

– Programów można posłuchać również bezpośrednio poprzez kody QR umieszczone w publikacji – wyjaśnia pomysłodawca Krzysztof Drażba, naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku.

– Nasza wspólna publikacja to życiorysy wybitnych polskich patriotów działających na rzecz niepodległości i polskości Pomorza do końca wieku XIX oraz polskich gdańszczan w Wolnym Mieście Gdańsku. Wszyscy oni są bohaterami audycji „Pomorzanie polskiej niepodległości” – dodaje Adam Chmielecki, prezes Radia Gdańsk.

Wśród postaci opisanych w publikacji znaleźli się m.in. Antoni Abraham, ks. Feliks Bolt, Józef Haller, ks. Józef Wrycza, Balbina i Michał Bellwonowie, Alf Liczmański i wielu innych.

Wszystkich zainteresowanych otrzymaniem wydawnictwa zapraszamy do siedziby IPN Gdańsk (al. Grunwaldzka 216). Odbiór do 10 lutego włącznie według następującego harmonogramu:

Środa 5 lutego: 9:00–16:00

Czwartek 6 lutego: 11:00–18:00

Piątek 7 lutego: 9:00–16:00

Poniedziałek 10 lutego: 9:00–16:00

Dodatkowo materiały publikację będzie można otrzymać podczas uroczystości 10 lutego w Pucku na stoiskach IPN Gdańsk.

Liczba publikacji ograniczona (do wyczerpania zapasów).

W przypadku zainteresowania placówek edukacyjnych oraz grup zorganizowanych prosimy o kontakt: anna.kozlowska@ipn.gov.pl.

Zachęcamy także do zapoznania się z treścią książki (do pobrania).

do góry