Nawigacja

Aktualności

Prezentacja interaktywnej publikacji „Pomorscy ojcowie niepodległości” i innych materiałów promocyjnych IPN związanych z 100. rocznicą zaślubin Polski z morzem – Gdańsk, 4 lutego 2020

Odznaka pamiątkowa Frontu Pomorskiego, odblaskowe opaski, okolicznościowe wydawnictwa – IPN Gdańsk przygotował szereg materiałów edukacyjnych i promocyjnych. Jak je otrzymać?

W siedzibie IPN Gdańsk 4 lutego odbył się briefing prasowy, podczas którego zaprezentowane zostały materiały edukacyjne i promocyjne IPN związane z 100. rocznicą zaślubin Polski z morzem:

  • Interaktywna publikacja IPN Gdańsk i Radia Gdańsk pt. „Pomorscy ojcowie niepodległości”
  • Odznaka pamiątkowa Frontu Pomorskiego
  • Odblaskowe biało-czerwone opaski z logo obchodów 100-lecia zaślubin Polski z morzem
  • Broszura „Antoni Abraham”

– Z okazji obchodów 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem przygotowaliśmy szereg ciekawych inicjatyw. Na szczególną uwagę zasługuje interaktywna publikacja „Pomorscy ojcowie niepodległości” zawierająca nie tylko biogramy znanych i mniej znanych postaci związanych z procesem przywracania Pomorza do Polski, ale także audycje, które znajdują się na dołączonej do wydawnictwa pamięci USB. Programów można posłuchać również bezpośrednio poprzez kody QR umieszczone w publikacji – mówił Krzysztof Drażba, naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku.

– Nasza wspólna publikacja zawiera 33 biogramy wybitnych polskich patriotów działających na rzecz niepodległości i polskości Pomorza do końca wieku XIX oraz polskich Pomorzan, którzy pracowali na rzecz niepodległości naszego narodu. Wszyscy oni są bohaterami audycji „Pomorzanie polskiej niepodległości” – dodał Adam Chmielecki, prezes Radia Gdańsk.

Zasady dystrybucji:

Wszystkich zainteresowanych otrzymaniem przygotowanych przez IPN Gdańsk materiałów edukacyjnych i promocyjnych zapraszamy do siedziby IPN Gdańsk (al. Grunwaldzka 216). Odbiór do 10 lutego włącznie według następującego harmonogramu:

Środa 5 lutego: 9:00–16:00

Czwartek 6 lutego: 11:00–18:00

Piątek 7 lutego: 9:00–16:00

Poniedziałek 10 lutego: 9:00–16:00

Dodatkowo materiały promocyjne będzie można otrzymać podczas uroczystości 10 lutego w Pucku na stoiskach IPN Gdańsk.

Liczba opasek, odznak, publikacji ograniczona (do wyczerpania zapasów).

W przypadku zainteresowania placówek edukacyjnych oraz grup zorganizowanych prosimy o kontakt: anna.kozlowska@ipn.gov.pl.

Dokładny plan uroczystości i inicjatyw IPN w Pucku tutaj.

do góry