Nawigacja

Aktualności

Przedstawiciele IPN Gdańsk uczestniczyli w obchodach 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Irlandii – Cork, Dublin, 7-9 listopada 2019

W programie prelekcje, zajęcia edukacyjne, warsztaty.

Przedstawiciele IPN Gdańsk Krzysztof Drażba oraz Daniel Sieczkowski wzięli udział w obchodach 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Irlandii.

W Cork 7 listopada Krzysztof Drażba, naczelnik OBEN, wygłosił dla Polonii prelekcję pt. „Od niepodległości do niepodległości. Historia Polski 1918-1989”.

Następnego dnia odbyły się zajęcia dla Irlandczyków w katedrze Historii Polski Uniwersytetu w Cork. Pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej uczestniczyli także w uroczystościach Polskiego Dnia w Cork z okazji Narodowego Święta Niepodległości (wciągnięcie flagi Polski przy Ratuszu w Cork przez burmistrza).

9 listopada odbyły się zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem gry „303. Bitwa o Anglię” oraz warsztaty „Śledztwo katyńskie” dla uczniów polskiej szkoły sobotniej w Dublinie (Polska Akademia Wiedzy w Dublinie im. A. Mickiewicza).

Wyjazd zwieńczyły spotkania w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w Dublinie (prelekcja K. Drażby „Od niepodległości do niepodległości. Historia Polski 1918-1989”) oraz Polskim Klubie Myśli Patriotycznej w Navan k. Dublina.

fot. IPN/Marcin Lewandowski
do góry