Nawigacja

Aktualności

Międzynarodowa konferencja „Polityka okupacyjna narodowosocjalistycznych Niemiec. Pomorze jesienią 1939 roku i zbrodnia pomorska” – Wejherowo, 3-5 września 2019

W wydarzeniu biorą udział naukowcy z Instytutu Pamięci Narodowej.

Międzynarodowej konferencja naukowa pt. „Polityka okupacyjna narodowosocjalistycznych Niemiec. Pomorze jesienią 1939 roku i zbrodnia pomorska” odbędzie się w dniach 3-5 września w Wejherowie, w Filharmonii Kaszubskiej – Wejherowskim Centrum Kultury oraz Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie. 

Celem konferencji jest ukazanie polityki okupacyjnej narodowosocjalistycznych Niemiec, przez pryzmat Pomorza jesienią 1939 roku i w aspekcie zbrodni dokonanych przez Niemców na tymże terenie.

W konferencji weźmie udział czterech pracowników OBBH IPN (szczegóły w programie do pobrania).  

Organizatorami konferencji są: Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk (organizacja naukowa konferencji), Muzeum Piaśnickie w Wejherowie. Oddział Muzeum Stutthof w Sztutowie. Niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady (1939-1945), Instytut Kaszubski, Niemiecki Instytut Historyczny w Warszawie, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.

do góry