Nawigacja

Aktualności

Szkolenie dla nauczycieli „Pierwsze miesiące niepodległej Rzeczypospolitej – budowa podstaw państwa” – Gdańsk, 20 grudnia 2018

W siedzibie IPN Gdańsk odbyło się szkolenie dla nauczycieli pt. „Pierwsze miesiące niepodległej Rzeczypospolitej – budowa podstaw państwa”. Jest to pierwsze z łącznie czterech w tym roku szkolnym seminariów poświęcone budowie struktur państwowych oraz walce o kształt granic II RP w latach 1918-1923, jakie w swojej ofercie dla pomorskich pedagogów przygotowało gdańskie biuro Edukacji Narodowej IPN.

Na szkolenie złożyły się trzy prelekcje prof. dr. hab. Mariusza Wołosa (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Instytut Historii PAN), prezentacja tekstów źródłowych do praktycznego wykorzystania na lekcjach, które przedstawiła Katarzyna Underwood (IPN Gdańsk) oraz fragmenty filmów dokumentalnych. 

W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele z Gdańska, Sopotu, Gdyni, Kartuz, Tczewa, Kielna, Lipusza, Pobłocia, Elbląga, Redzikowa i Żukowa. Spotkanie poprowadził Bartosz Januszewski, koordynator szkoleń dla nauczycieli w gdańskim Oddziale IPN.

Już teraz zapraszamy na kolejne seminarium z cyklu „Budowa struktur państwa oraz walka o granice II RP 1918-1923”, które odbędzie się pod koniec stycznia 2019 r.

do góry