Nawigacja

Aktualności

Finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Grudzień’70” – Gdańsk, 14 grudnia 2018

Konkurs organizowany przez IPN Gdańsk skierowany był do uczniów oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadpodstawowych województwa pomorskiego.

Uroczysty finał konkursu odbył się 14 grudnia, dokładnie w 48. rocznicę początku robotniczego protestu, w Sali Okrągłej Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.

Ramowy plan finału:

Godz. 10.00-11.00 – test;

Godz. 11.15-13.30 – projekcja filmów  „Z filmoteki IPN: Grudzień’70”;

Godz. 13.30-14.30  ogłoszenie wyników, wręczenie nagród dla laureatów i finalistów oraz podziękowań dla nauczycieli.

Celem konkursu było poznanie genezy, przebiegu i skutków wydarzeń grudniowych na Wybrzeżu Gdańskim w 1970 roku. Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, regionalnego i wojewódzkiego.

Etap szkolny odbył się 18 października w szkołach, które zgłosiły się do konkursu, natomiast etap rejonowy miał miejsce 15 listopada w siedzibie IPN Gdańsk.

Organizatorami konkursu są: OBEN IPN Gdańsk, I Społeczne Gimnazjum Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Gdańsku, III Społeczne Gimnazjum Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Gdańsku, X Liceum Ogólnokształcące im. Gdyńskich Nauczycieli Bohaterów II wojny światowej w Gdyni, Filia Gdańska Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku.

Koordynatorem konkursu ze strony OBEN IPN Gdańsk jest Bartosz Januszewski.

Konkurs został wpisany do Wojewódzkiego Kalendarza Imprez na rok 2018/2019 Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

do góry