Nawigacja

Aktualności

Regionalny konkurs recytatorski „Pokolenie Baczyńskiego" - Bydgoszcz, 4 października 2021

Organizatorem konkursu jest Referat Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej, Delegatura w Bydgoszczy.

W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Tadeusza Różewicza, zapraszamy do udziału w Regionalnym konkursie recytatorskim „Pokolenie Baczyńskiego”, który odbędzie się 10 listopada 2021 r. o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy przy ul. W. Teskowej 1.

Organizatorem konkursu jest Referat Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej, Delegatura w Bydgoszczy.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych województwa kujawsko-pomorskiego.

Na zgłoszenia czekamy do 30 października 2021 r.

Ilość miejsc jest ograniczona  (30 osób) – decyduje kolejność zgłoszeń.

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie skanu wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego na adres: kamila.churska@ipn.gov.pl lub joanna.krzemien@ipn.gov.pl  (do 30 października 2021 r.)

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy przekazuję w załączeniu.

Konkursowi towarzyszyć będzie otwarcie wystawy „Pokolenie Baczyńskiego” na której zaprezentowano sylwetki wybitnych postaci, które urodziły się na początku dwudziestolecia międzywojennego. Ekspozycja składa się z części ogólnopolskiej oraz regionalnej. W części regionalnej przedstawiono biogramy: Marii Sobocińskiej, Mieczysława Szczepańskiego i Jana Sikorskiego, których autorem jest Mirosław Sprenger z Referatu Edukacji Narodowej Delegatury IPN w Bydgoszczy.

do góry