Nawigacja

Aktualności

Radio Gdańsk w hołdzie bohaterom Sierpnia 1980 roku – 27 sierpnia 2021

W programie debata „Anna Solidarność i strajki w 1980 roku – pamięć dla przyszłości” oraz koncert Lecha Makowieckiego na antenie Radia Gdańsk.

W piątek 27 sierpnia po godzinie 18.00 zapraszamy do wysłuchania debaty poświęconej Annie Walentynowicz i innym bohaterom sierpniowych strajków. Po rozmowie dla słuchaczy Radia Gdańsk wystąpi Lech Makowiecki.

W Gdańsku iskrą, która doprowadziła do wybuchu strajku w 1980 roku i na którą czekali działacze Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, było dyscyplinarne zwolnienie z pracy będącej tuż przed emeryturą Anny Walentynowicz. Zwolniona suwnicowa stała się „matką” strajku, który przeszedł do historii Polski i świata.

O roli Anny Walentynowicz i wydarzeniach, w których uczestniczyła, porozmawiają w studiu koncertowym imienia Janusza Hajduna: Janusz Walentynowicz, syn Anny Walentynowicz, prof. Sławomir Cenckiewicz, biograf „Anny Solidarność” oraz dr Adam Chmielecki, prezes Radia Gdańsk.

Debata „Anna Solidarność i strajki w 1980 roku – pamięć dla przyszłości” rozpocznie się w piątek 27 sierpnia po godz. 18.00. Wieczór wspomnień uświetni koncert ballad Lecha Makowieckiego z zespołem Zayazd.

Transmisja będzie prowadzona na żywo na antenie i stronie internetowej radia. Retransmisję będzie można odsłuchać w DAB+ 31 sierpnia o godzinie 10.00.

Partnerem wydarzenia jest Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto.

Źródło: radiogdansk.pl

do góry