Nawigacja

Aktualności

Promocja książki „Rozstrzelana niepodległość. Ofiary zbrodni pomorskiej 1939” – Toruń, 2 października 2020

Publikacja pod red. dr. Tomasza Cerana (Referat Badań Historycznych Delegatury IPN w Bydgoszczy) jest pokłosiem sesji naukowej zorganizowanej 22 listopada 2019 r. w Toruniu przez Fundację Generał Elżbiety Zawackiej z Torunia i Delegaturę IPN w Bydgoszczy.

Promocja książki „Rozstrzelana niepodległość. Ofiary zbrodni pomorskiej 1939” odbyła się 2 października w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

Spotkanie rozpoczęła konferencja prasowa dotycząca filmu dokumentalnego „Barbarka 1939” z cyklu „Zbrodnia pomorska 1939” realizowanego przez Unisławskie Towarzystwo Historyczne.

Promocja książki stanowiła pierwszą część toruńskich obchodów upamiętniających ofiary Zbrodni Pomorskiej 1939. W ramach uroczystości delegacja IPN Gdańsk na czele z prof. Mirosławem Golonem złożyła kwiaty pod pomnikiem dr. Józefa Władysława Bednarza. Tego dnia przestawiciele IPN złożyli również wiązanki kwiatów na grobie gen. Elżbiety Zawackiej w rocznicę powstania SZP.

Publikacja „Rozstrzelana niepodległość. Ofiary zbrodni pomorskiej 1939” pod red. Tomasza Cerana (Referat Badań Historycznych Delegatury IPN w Bydgoszczy) jest pokłosiem sesji naukowej zorganizowanej 22 listopada 2019 r. w Toruniu przez Fundację Generał Elżbiety Zawackiej z Torunia i Delegaturę IPN w Bydgoszczy.

do góry