Nawigacja

Aktualności

Jak przebiegała organizacja i działalność Selbstschutzu w Działdowie?

Zapraszamy do lektury artykułu dr. Dariusza Burczyka, pracownika Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w O/IPN w Gdańsku.

Jeżeli chodzi o działalność Selbstschutzu w Działdowie to poznanie historii tej organizacji jest o tyle istotne, że wielu jej członków w późniejszym okresie należało do załogi niemieckiego obozu śmierci w Działdowie, gdzie kontynuowali swoją zbrodniczą działalność zapoczątkowaną jesienią 1939 r. Informacje zawarte w poniższej pracy odzwierciedlają jedynie obecny stan badań i mogą ulec zmianie ze względu na postępowanie o sygnaturze Wz 19/18 prowadzone przez Okręgową Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu – Instytut Pamięci Narodowej (OKŚZpNP-IPN) w Gdańsku, które miejmy nadzieję pozwoli wyjaśnić wiele niewiadomych dotyczących omawianego zagadnienia (fragment artykułu).

Chcesz dowiedzieć się więcej o organizacji i działalności Selbstschutzu w Działdowie? Sięgnij po artykuł (do pobrania) dr. Dariusza Burczyka, pracownika Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w O/IPN w Gdańsku.

do góry