Nawigacja

Aktualności

Promocja książki Jana Hlebowicza „Niepokorni z «Topolówki»…” – Gdańsk, 10 października 2013

10 października br. (w czwartek) w auli III Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte (przy ul. Topolowej 7) w Gdańsku-Wrzeszczu rozpocznie się o godz. 10.45 promocja jednej z najnowszych publikacji wydanych przez gdański oddział IPN: „Niepokorni z «Topolówki». Działalność niezależna uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku w latach 1970–1989".

Jan Hlebowicz (ur. 1988) jest historykiem, doktorantem, absolwentem III LO (słynnej „Topolówki") oraz Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego. Obecnie pracuje jako dziennikarz. Jego praca magisterska, która stała się podstawą do napisania omawianej publikacji, została wyróżniona w konkursie im. Władysława Pobóg-Malinowskiego na Najlepszy Debiut Historyczny.

Podczas spotkania, na które zaproszeni zostali m.in. absolwenci III LO, w tym znani obecnie przedstawiciele świata polityki, mediów czy nauki, będzie można nabyć przedstawianą publikację w specjalnej, promocyjnej cenie.

Organizatorem spotkania jest pion edukacyjno-naukowy gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku.

Wstęp wolny, zapraszamy!

do góry