Nawigacja

Aktualności

Wykład prof. dr. hab. Bogadana Chrzanowskiego „Polskie Państwo Podziemne na Pomorzu i Kujawach” (spotkanie Klubu Historycznego im. gen. S. Roweckeigo „Grota” w Bydgoszczy) – Bydgoszcz, 8 października 2013

8 października br. (we wtorek) w Domu Polskim przy ul. Grodzkiej 1 rozpocznie się o godz. 16.15 spotkanie, na którym zostanie wygłoszony wykład pt. „Polskie Państwo Podziemne na Pomorzu i Kujawach".

Wystąpi prof. dr hab. Bogdan Chrzanowski, pracownik naukowy pionu naukowego  Muzeum Stutthof (Oddział Sopot), a także wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego. Zainteresowania profesora  koncentrują się wokół dziejów historycznych i politycznych XX wieku, w tym w szczególności doby II wojny światowej i okresu po jej zakończeniu. Główne nurty badawcze to m.in. ideologia faszyzmu, nazizmu oraz komunizmu i tworzonych przez nie systemów politycznych; systemy okupacyjne panujące na ziemiach polskich, głownie na terenach zachodnich, a w szczególności na Pomorzu; Polska Podziemna i Polskie Państwo Podziemne (struktury organizacyjne, zasięg, formy działania, przekrój społeczny, zawodowy itp.). Jest autorem ponad 250 różnego rodzaju prac: książek, publikacji źródłowych, artykułów, referatów, komunikatów, biogramów, haseł encyklopedycznych i recenzji, artykułów recenzyjnych.

Wstęp wolny, zapraszamy!

do góry