Nawigacja

Aktualności

Komunikat Oddziału IPN w Gdańsku oraz Delegatury IPN w Bydgoszczy w związku z zagrożeniami wynikającymi z epidemii koronawirusa

Część działań planowanych na miesiąc marzec oraz kwiecień, została lub zostanie przesunięta na inne terminy albo nawet całkowicie odwołana w związku z zagrożeniami wynikającymi z epidemii koronawirusa.

Również niektóre funkcje Oddziału ulegną czasowemu zawieszeniu lub ograniczeniu, m.in. od 12 marca nieczynne będą do odwołania czytelnie archiwalne w Gdańsku i w Bydgoszczy.

Od dnia 13 marca księgarnia IPN Gdańsk jest nieczynna. Zapraszamy do korzystania z usług naszej księgarni internetowej.

Zachęcamy do kontaktau z pozostającymi w pracy zdalnej pracownikami IPN Gdańsk poprzez korespondencję e-mail bądź numery komórkowe. W razie konieczności kontaktu stacjonarnego prosimy o telefon do sekretariatu. Wszystkie dane dostępne są tutaj.

Przenosimy też na miesiąc maj lub czerwiec (najprawdopodobniej) ważne wydarzenia:

  • planowany na 12 marca briefing prasowy o współpracy IPN Gdańsk z amerykańską armią;
  • planowany na 16 marca pokaz filmu Marii Dłużewskiej w sali BHP;
  • planowane na 24 marca w Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacja niemiecką uroczystości odsłonięcia w Rypinie (woj. kujawsko-pomorskie) tablicy Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata Józefa Kolasińskiego;
  • zaplanowaną na 20-21 marca konferencję edukacyjną „Korzenie totalitaryzmu” w Gdańsku;
  • 24 marca 2020 o godz. 9.30 w Zespole Szkół Miejskich mieszczącym się przy ul. Sportowej 24 w Rypinie Oddziałowe Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Gdańsku planowało odsłonić tablicę poświęconą Polakowi ratującemu Żydów w czasie II wojny światowej – Józefowi Kolasińskiemu. Wydarzenie ze względu na zagrożenie epidemiologiczne zostało przesunięte. O dacie uroczystości poinformujemy;
  • zaplanowany na 25, 31 marca cykl szkoleń dla nauczycieli „Korzenie totalitaryzmu” w Bydgoszczy;
  • zaplanowane na 27-28 marca uroczystości (w tym konferencja) upamiętniające ofiary II wojny światowej, które miały odbyć się Kościele Rektoralnym pw. Świętego Józefa i w Oblackim Centrum Kultury w Gdańsku przy ul. Elżbietańskiej nr 9/10.

Całkowicie odwołany został VI Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”.

Kolejne szczegółowe informacje będziemy sukcesywnie umieszczali na stronach Oddziału.

do góry