Nawigacja

Aktualności

Czytelnia akt Oddziałowego Archiwum IPN w Gdańsku zamknięta do odwołania

W związku z koniecznością wdrożenia przedsięwzięć i stosownych procedur w IPN związanych z potrzebą zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 informujemy o zamknięciu czytelni akt Oddziałowego Archiwum IPN w Gdańsku do odwołania (w związku z pismem Prezesa IPN dr. Jarosława Szarka znak BO-016-6(4)/20 z dnia 10 marca 2020 r.).

Prosimy, by zapytania dotyczące zasad udostępniania dokumentów i realizacji spraw z zakresu działania pionu archiwalnego kierowali Państwo – o ile to możliwe – drogą mailową na adres: ArchiwumIPN@ipn.gov.pl, lub na zamieszczone na stronie Instytutu adresy mailowe oddziałów i delegatur IPN.

W przypadku zapytań dotyczących losów krewnych – ofiar represji niemieckich i sowieckich podczas II wojny światowej, na adres: ofiary@ipn.gov.pl lub poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem:

https://ofiary.ipn.gov.pl/ofi/form/dodaj148,Przeslij-zapytanie.html.

Zachęcamy także do kontaktu telefonicznego pod nr 22 581 89 04 lub 581 86 01 lub z sekretariatami oddziałowych AIPN oraz delegatur IPN (numery telefonów dostępne są na stronie ipn.gov.pl).

Zachęcamy również do składania wniosków wszystkich rodzajów korespondencyjnie.

do góry