Nawigacja

Aktualności

III Gdyński Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Niezłomnych (zgłoszenia do 24 lutego 2020 r.)

Szkoła Podstawowa nr 13 w Gdyni im. Lucjana Cylkowskiego zaprasza uczniów szkół podstawowych z Trójmiasta i okolic do udziału w konkursie historyczno-plastycznym. Patronem wydarzenia jest IPN Gdańsk.

Konkurs ma dwa oblicza: plastyczne oraz zmagań drużynowych w obszarze wiedzy historycznej.

Pracę plastyczne w formacje A1 lub A2 przyjmowane są do 24 lutego 2020 r. w sekretariacie SP 13 w Gdyni. Tematem są „Żołnierze Wyklęci-Niezłomni”. Styl pracy jest dowolny. Autorem pracy musi być jeden uczeń.

Konkurs wiedzy to zmagania drużynowe. Uczniowie w składach trzyosobowych rywalizować będą w kilku konkurencjach, w których będą musieli wykazać się swoją wiedzą historyczną. Organizatorzy przygotowali krótką listę materiałów historycznych, które posłużą jako baza do tworzenia pytań, jakie można w łatwy sposób pozyskać przez Internet.

Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez patronów i sponsorów konkursu, m.in. IPN Gdańsk i Urząd Miasta Gdynia.

Lektury do konkursu wiedzy dostępne przez Internet, na stronie organizatora: https://konkursniezlomnigd.wixsite.com/niezlomni.

Uczestnikami mogą być uczniowie szkół podstawowych. Przewidziano następujące kategorie:

kl. I-III – praca plastyczna „Żołnierze Wyklęci”,

kl. IV-VIII – praca plastyczna „Żołnierze Wyklęci”,

kl. IV-VIII – drużynowy konkurs wiedzy o historii Polski (1944-1963 r.).

Harmonogram:

zgłoszenia drużyn do konkursu wiedzy do 24 lutego 2020 r.

prac plastycznych do 24 lutego 2020 r.

konkurs wiedzy odbędzie się 27 lutego 2020 r.

Szczegółowe informacje (w tym regulamin, karta zgłoszeń oraz lista lektur dostępnych przez Internet) oraz kontakt do organizatorów dostępne są na stronie internetowej organizatora: https://konkursniezlomnigd.wixsite.com/niezlomni.

do góry