Nawigacja

Aktualności

Uroczystości upamiętniające rocznicę potyczki pod Lipinkami

Zaproszeni goście zebrali się w miejscu, w którym znajduje się Pomnik Niepodległości oraz obelisk upamiętniający Jana Sikorskiego ps. „Wilk”, żołnierza Armii Krajowej.

W Lipinkach (gmina Warlubie) 8 czerwca odbyły się uroczystości upamiętniające rocznicę potyczki pod Lipinkami.

Zaproszeni goście zebrali się w miejscu, w którym znajduje się Pomnik Niepodległości oraz obelisk upamiętniający Jana Sikorskiego ps. "Wilk", żołnierza Armii Krajowej, który zginął w czasie potyczki (3 czerwca 1946 r.).

Delegacje złożyły kwiaty i wiązanki pod Pomnikiem Niepodległości. Wśród nich byli przedstawiciele: lokalnych władz, Nadleśnictw Osie i Dąbrowa, Instytutu Pamięci Narodowej Delegatury w Bydgoszczy, szkoły im. Przyjaciół Borów Tucholskich w Lipinkach, firmy Wergon, Koła Gospodyń Wiejskich w Lipinkach, Stowarzyszenia Przyjaciół Lipinek, Rady Sołeckiej i mieszkańców Lipinek, a także członkowie rodziny Jana Sikorskiego „Wilka”.

Część edukacyjną wydarzenia poprowadził Mirosław Sprenger (Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN Delegatura w Bydgoszczy), który wygłosił prelekcję na temat życia i działalności Jana Sikorskiego ps. „Wilk”.

do góry