Nawigacja

Aktualności

Przystanek Historia IPN w Londynie – 30 marca 2019

IPN Gdańsk przygotował ciekawe zajęcia edukacyjne oraz prelekcję poświęconą Annie Walentynowicz.

W ramach Przystanku Historia w Londynie 30 marca edukatorzy z Oddziału Gdańskiego IPN dr Barbara Męczykowska oraz Arkadiusz Kazański przeprowadzą zajęcia w Polskiej Sobotniej Szkole im. Janusza Korczaka w Gravesend.

Najmłodsi uczniowie będą mieli możliwość poznać historię Baśki Murmańskiej, a starsi zagrają w grę „Miś Wojtek”. Najstarsza grupa pozna historię „Solidarności”.

Następnie o godz. 17.00 w Ognisku Polskim odbędzie się wykład Arkadiusza Kazańskiego poświęcony Annie Walentynowicz pt. „Legenda »Solidarności« 1929-2010”.

Przystanki Historia IPN poza granicami Polski to miejsca szczególne – są rezultatem efektywnej współpracy środowisk polonijnych i polskich poza granicami kraju z Instytutem Pamięci Narodowej. Podczas cyklicznych spotkań z Rodakami przypominamy i dyskutujemy o historii Polski XX wieku w ramach wykładów, spotkań otwartych, prezentacji książek i wystaw IPN. Podczas zajęć w ramach Przystanku Historia IPN prowadzimy także lekcje i warsztaty dla uczniów i nauczycieli, upowszechniając wiedzę o historii Polski i prezentując działalność Instytutu.

Regularnie spotykamy się z Polakami w Wilnie, Grodnie, we Lwowie, w Żytomierzu, w Gnojniku na Zaolziu, Brukseli, Londynie, Nowym Jorku i Chicago.

do góry