Nawigacja

Aktualności

Strona posiada nowszą wersję

Kliknij tutaj, aby przejść dalej

„Wrona Orła nie pokona, czyli jak humorem obaliliśmy komunę”. Koncert Jana Pietrzaka – Gdańsk, 7 grudnia 2017

Zapraszamy na występ słowno-muzyczny Jana Pietrzaka, który odbędzie się w związku ze zbliżającą się rocznicą wprowadzenia stanu wojennego.

Wrona Orła nie pokona!
Popularne hasło ośmieszające Wojskową Radę Ocalenia Narodowego w stanie wojennym

 

13 grudnia 2017 roku będziemy obchodzić 36. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. W związku z tym przygotowaliśmy koncert Jana Pietrzaka, satyryka, aktora, autora i wykonawcę licznych piosenek, twórcę „Kabaretu Hybrydy” oraz „Kabaretu Pod Egidą”, a także ważnego świadka epoki. Nasz znakomity gość przedstawi występ słowno-muzyczny nawiązujący do stanu wojennego. Opowie w nim, jak w tych trudnych chwilach Polacy radzili sobie przy pomocy satyry i piosenki z reżimem komunistycznym. 

Występ odbędzie się 7 grudnia 2017 roku w Sali BHP w Gdańsku. Naszego gościa zapowie Piotr Szubarczyk, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku. Piotr jest znanym na Wybrzeżu dziennikarzem i popularyzatorem historii.

Przed koncertem zapraszamy na część edukacyjną. Pragniemy przybliżyć w niej choć trochę realia stanu wojennego. Towarzyszyć nam będzie Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Sojusz”, odtwarzająca patrol funkcjonariuszy MO/ZOMO. Uczestnikom naszego wydarzenia przekażemy materiały edukacyjne (broszury opowiadające o stanie wojennym, a także książeczki z serii „Patroni naszych ulic” o jego ofiarach) oraz unikatowe bawełniane torby ze wzorami dotyczącymi historii stanu wojennego. Czekać też będzie punkt z gorącą grochówką, a rozgrzać się będzie można przy koksowniku.

Dla posiadaczy zaproszeń, stałych bywalców Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” (w ramach którego odbędzie się koncert) grochówka i mały dodatkowy pakiet edukacyjny dostępny będzie bezpłatnie. Prosimy o odbieranie go u członków grupy rekonstrukcyjnej przy wejściu do Sali BHP.


7 grudnia 2017 r. (czwartek)
Sala BHP w Gdańsku (ul. ks. J. Popiełuszki 6)

16.15–17.00 – część edukacyjna (na placu przy Sali BHP)
17.00–18.30 – koncert Jana Pietrzaka

Wstęp wolny (wydarzenie nie jest biletowane). Zapraszamy.

do góry