Instytut Pamięci Narodowej - Gdańsk

https://gdansk.ipn.gov.pl/pl2/aktualnosci/18129,4-rocznica-katastrofy-smolenskiej-Uroczystosci-ku-pamieci-ofiar-katastrofy-Gdans.html
02.03.2026, 15:21

4. rocznica katastrofy smoleńskiej. Uroczystości ku pamięci ofiar katastrofy – Gdańsk–Gdynia, 10 kwietnia 2014

10.04.2014

W czwartą rocznicę katastrofy smoleńskiej w Gdańsku i Gdyni odbyły się następujące uroczystości:

– 10 kwietnia w kościele pw. św. Brygidy w Gdańsku celebrowana była msza św. ku pamięci ofiar katastrofy. Po mszy odbył się Marsz Milczenia, którego punktem docelowym był kościół Mariacki oraz pomnik ofiar katastrofy;

– także 10 kwietnia odbyła się uroczystość w kolegiacie NMP Królowej Polski w Gdyni, gdzie złożone zostały kwiaty pod tablicą pamiątkową poświęconą ofiarom tragedii.

W 4. rocznicę katastrofy smoleńskiej wspominamy Prezesa IPN Janusza Kurtykę, a także szczególnie zasłużoną dla naszego regionu i kraju Annę Walentynowicz, działaczkę opozycji demokratycznej i „Solidarności".