Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona posiada nowszą wersję

Kliknij tutaj, aby przejść dalej

78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – Gdańsk, 1 sierpnia 2022

W związku ze zbliżającą się 78. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego zapraszamy do udziału w obchodach 1 sierpnia 2022 r. na Targu Węglowym w Gdańsku. Wspólnie oddajmy cześć Uczestnikom największej operacji militarnej stoczonej podczas II wojny światowej przez Armię Krajową przeciwko niemieckiemu okupantowi.

Już w poniedziałek, 1 sierpnia 2022 r. na Targu Węglowym w Gdańsku wspólnie oddamy hołd Uczestnikom Powstania Warszawskiego.

Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzeń, które przygotowało Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN Odział w Gdańsku:

„Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę … Ty oddaj krew potrzebującym” - Mobilny punkt poboru krwi – krwiobus RCKiK w Gdańsku,

Stoisko edukacyjne IPN (m.in. bezpłatne materiały edukacyjne, malowanie znaków Polski Walczącej - liczba toreb ograniczona, zachęcamy do przyniesienia własnej),

Miniwystawa umundurowania i uzbrojenia powstańczego ‑ Szkolna Grupa Rekonstrukcji Historycznych „Czata 49”,

Gra miejska „Harcerska Poczta Polowa” (wygranym wręczymy atrakcyjne nagrody).

Zapraszamy 1 sierpnia na Targ Węglowy !

 

Oddziałowe Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Gdańsku 1 sierpnia 2022 r. o godz. 14.00, przed bramą główną cmentarza Srebrzysko w Gdańsku rozpocznie edukacyjny i patriotyczny spacer, przygotowany dla dzieci i młodzieży.

Spacer rozpocznie się prelekcją nt. Powstania Warszawskiego, uczestnicy otrzymają pocztówki z biogramami weteranów i z mapką lokalizacji grobów na terenie cmentarza, następnie odwiedzą groby powstańców warszawskich pochowanych na gdańskim Cmentarzu Srebrzysko,  wpisanych do ewidencji grobów weteranów walk o wolność i niepodległość Polski prowadzonej przez IPN. Na grobach bohaterów zapalone zostaną znicze pamięci.

do góry