Nawigacja

Aktualności

W Sali BHP w Gdańsku odbyło się spotkanie pt. „Z Wojciechem Cejrowskim o historii. Od Związku Walki i Sabotażu do Ciemnogrodu” – 6 sierpnia 2021

Z jakich powodów Wojciech Cejrowski zdecydował się na działalność niezależną w PRL? Jak od kuchni wyglądało tworzenie mediów na początku lat dziewięćdziesiątych? Kim byli „pampersi”? Jak powstawał „WC kwadrans”? Na te i wiele innych pytań odpowiadał nasz gość.

W Sali BHP w Gdańsku 6 sierpnia br. odbyło się spotkanie „Z Wojciechem Cejrowskim o historii. Od Związku Walki i Sabotażu do Ciemnogrodu”.

To było wyjątkowe spotkanie wyjątkowe. Tym razem nie było ani o podróżach, ani bieżącej polityce.

Z jakich powodów Wojciech Cejrowski zdecydował się na działalność niezależną w PRL? Jak przebiegała kampania przed tzw. wyborami czerwcowymi w 1989 roku? Jak od kuchni wyglądało tworzenie mediów na początku lat dziewięćdziesiątych? Kim byli „pampersi” i czy Wojciech Cejrowski czuł się częścią tego środowiska? Jak powstawał „WC kwadrans”? Czym był „Zlot Ciemnogród”?

Na te i wiele innych pytań odpowiadał Janowi Hlebowiczowi (IPN Gdańsk) – Wojciech Cejrowski, podróżnik, dziennikarz, pisarz, osobowość radiowa i telewizyjna, fotograf, satyryk, performer, biznesmen.

To pierwszy publiczny występ Wojciecha Cejrowskiego po dłuższej przerwie.

Po spotkaniu goście spotkania mogli zakupić jedną z książek Wojciecha Cejrowskiego i uzyskać autograf.

Organizatorem spotkania był Oddział IPN w Gdańsku.

 

Dyskusja jest dostępna na kanale IPNtv.

do góry