Nawigacja

Aktualności

Nie żyje Piotr Świąc, wieloletni dziennikarz TVP3 Gdańsk

Piotr Świąc zginął tragicznie w wypadku samochodowym, który miał miejsce 5 marca br.

  • Piotr Świąc (1967–2021). Fot. TVP3 Gdańsk

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Piotra Świąca, wieloletniego dziennikarza TVP3 Gdańsk. Dziękujemy za wszystkie wspólne spotkania, rozmowy, dyskusje i inicjatywy. Rodzinie oraz Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Osobiście zapamiętałem Go jako bardzo dobrego dziennikarza, niezwykle głęboko zaangażowanego w pracę, w tym także w popularyzację zagadnień historycznych. Szczególnie bliska była mu problematyka historii regionu i właśnie dzięki temu mieliśmy liczne kontakty: czy to przy okazji dyskusji o Zaślubinach Polski z Morzem w 1920 roku, czy o Plebiscycie na Powiślu, Warmii i Mazurach, o tragicznych latach II wojny światowej i powojennej historii Polski. Śmierć redaktora Piotra Świąca to ogromna strata dla nas wszystkich. Miał niezwykły talent i w każdej tematyce, czy to gospodarczej, czy właśnie najbliższej IPN historycznej, dzięki swoim wspaniałym dziennikarskim umiejętnościom docierał znacznie skuteczniej z przekazem, z  informacją do widzów niż inne osoby. Bardzo będzie nam Go brakowało. Takich rzetelnych, świetnie przygotowanych i utalentowanych dziennikarzy bardzo potrzeba każdej społeczności. W regionie gdańskim mieliśmy szczęście korzystać z daru jakim dysponował śp. redaktor Piotr Świąc – wspominał zmarłego prof. Mirosław Golon, dyrektor Oddziału IPN w Gdańsku.

Śp. Piotr Świąc zginął w wypadku samochodowym, do którego doszło w piątek późnym wieczorem na drodze krajowej nr 20 w Borczu na Kaszubach. Miał 54 lata.

do góry