Nawigacja

Aktualności

Kalendarz ścienny IPN na 2021 rok z pomorskimi patronami

Instytut Pamięci Narodowej, podobnie jak w latach minionych, wydał kalendarz ścienny IPN z wyborem postaci historycznych.

Celem wydawnictwa jest upamiętnienie polityków, a także ludzi kultury i techniki, szczególnie zasłużonych w najnowszej historii Polski. W tegorocznym wyborze patronów poszczególnych miesięcy znalazły się trzy osoby związane z szeroko pojętym Pomorzem, zarówno z terenu województwa pomorskiego, jak i kujawsko-pomorskiego. Są to: inżynier Tadeusz Wenda (związany z Gdynią), prof. Jan Czochralski (związany z Kcynią pod Bydgoszczą) oraz Marian Rejewski (związany z Bydgoszczą).

Kalendarz ilustrował Krzysztof Wyrzykowski, rysownik wielu znanych komiksów historycznych IPN. Zawiera biografie patronów. Dzięki dużemu formatowi idealnie nadaje się do powieszenia na ścianę, gdzie na pewno zwróci na siebie uwagę.

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku – Delegatura w Bydgoszczy wysyłał każdego roku do wielu instytucji, placówek kultury i nauki, a także do samorządów, kalendarze IPN w celach edukacyjnych. Podobnie postąpimy i w tym roku, wysyłając kalendarze do miejsc związanych wymienionymi patronami, czyli do Gdyni, Kcyni i Bydgoszczy.

 • Okładka kalendarza IPN na 2021 rok
  Okładka kalendarza IPN na 2021 rok
 • Strona kalendarz z chemikiem, prof. Janem Czochralskim
  Strona kalendarz z chemikiem, prof. Janem Czochralskim
 • Tadeusz Apolinary Wenda (patron kwietnia)
  Tadeusz Apolinary Wenda (patron kwietnia)
 • Marian Rejewski (patron grudnia)
  Marian Rejewski (patron grudnia)
 • Okłada broszury z serii Patroni naszych ulic z Marianem Rejewskim
  Okłada broszury z serii Patroni naszych ulic z Marianem Rejewskim
do góry