Nawigacja

Aktualności

Odszedł Zdzisław Cisowski, laureat Nagrody Honorowej IPN „Świadek Historii”

Był działaczem Niezależnego Zrzeszenia Studentów, nauczycielem, społecznikiem.

W wieku 62 lat zmarł Zdzisław Cisowski, działacz Niezależnego Zrzeszenia Studentów na Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy w latach 1980-1981, nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim.

Zdzisław Cisowski był członkiem zarządu bydgoskiego Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”. W 2017 r. został laureatem Nagrody Honorowej IPN „Świadek Historii”.

Zaangażowany w upamiętnienie wydarzeń z 18 listopada 1956 r. w Bydgoszczy, od wielu lat Zdzisław Cisowski stał na czele Komitetu Obchodów Bydgoskiego Listopada 1956 r.

Jako prezes Stowarzyszenia Pomocy Charytatywnej „Wschód” Zdzisław Cisowski był od kilku lat bardzo aktywnym współorganizatorem Bydgoskich Dni Kresowych.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 16 października o godz. 10.30. - różaniec, godz. 11.00 - Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Ugory w Bydgoszczy. Pogrzeb o godzinie 12.00 na cmentarzu przy ul. Kossaka (przy parafii pw. NMP Matki Kościoła) w Bydgoszczy.

do góry