Nawigacja

Aktualności

Koleżeński „Bieg Pamięci Paterek 1939–2016” – 29 października 2016

Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy zaprasza na „Bieg Pamięci Paterek 1939–2016”. Celem wydarzenia jest upamiętnienie w ramach akcji „Zapal znicz pamięci” ofiar zamordowanych w 1939 roku przez Niemców na terenie Paterka.

Bieg poprzedzi zwiedzanie wystawy „Zapomniani kaci Hitlera” w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią o godzinie 11.00. Bieg ma formę towarzyską i nie będzie mierzony czas oraz prowadzona klasyfikacja. Uczestnicy biegu mogą w celu oddani hołdu zamordowanym w 1939 roku postawić znicz w trzech miejscach pamięci na terenie gminy Nakło.  Dla każdego uczestnika biegu przewidziane są medale pamiątkowe i upominki. Udział w biegu jest bezpłatny.

Prawo startu mają osoby, które najpóźniej w dniu 29 października 2016 roku ukończą 16 lat. Wszyscy zawodnicy startujący w tym biegu muszą zostać zweryfikowani w Biurze Organizacyjnym. Biuro Organizacyjne będzie się mieściło w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią. Warunkiem dopuszczenia zawodnika do biegu będzie złożenie podpisu pod oświadczeniem o zdolności do udziału w biegu. 

Dystans biegu to 12 km na trasie Nakło nad Notecią – Paterek – Nakło nad Notecią. 

Przewidywany start biegu odbędzie się o godz. 11.30. Miejsce startowe to Nakło nad Notecią, ul. Pocztowa, gmina Nakło nad Notecią. Trasa biegu przebiega po bardzo malowniczej okolicy w Dolinie Noteci, na terenie gminy Nakło nad Notecią. Meta biegu mieści się na Przystani Powiatu Nakielskiego.

Organizatorami biegu są Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy i Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią.

Zgłoszenia będą drogą elektroniczną na maila: miroslaw.sprenger@ipn.gov.pl do dnia 29 października 2016 r. lub do wyczerpania limitu zawodników który wynosi 60 osób (organizator zastrzega sobie prawo do zwiększenia limitu).

Wszystkie informacje dotyczące biegu są udzielane telefonicznie pod numerem: 665582788 lub e-mailowo: miroslaw.sprenger@ipn.gov.pl

Patronat honorowy nad biegiem objął Starosta Nakielski Tomasz Miłowski.

do góry