Nawigacja

Aktualności

Obchody 34. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego – Bydgoszcz–Gdańsk, grudzień 2015

13 grudnia br. przypada 34. rocznica wprowadzenia przez władze PRL stanu wojennego. W związku z tym Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku zaprasza do uczestniczenia w następujących akcjach i wydarzeniach:

Bydgoszcz

  • 16 grudnia 2015 r. o godz. 15.00 w  Nakielskim Ośrodku Kultury im. Zygmunta Kornaszewskiego w Nakle nad Notecią (ul. Mickiewicza 3), dr Katarzyna Maniewska (Delegatura IPN w Bydgoszczy) wygłosi wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku pt. „Stan wojenny w Polsce 1981–1983”.
  • 17 grudnia 2015 roku o godzinie 13.30 w Zespole Szkół Elektronicznych im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy (ul. Mieczysława Karłowicza 20) odbędzie się spotkanie z bohaterem bydgoskiej „Solidarności” Antonim Tokarczukiem połączone z prelekcją na temat stanu wojennego, którą przeprowadzi pracownik bydgoskiego Instytutu Pamięci Narodowej Mirosław Sprenger.

Gdańsk


W związku z prowadzoną przez IPN kampanią społeczną pt. „Zapal Światło Wolności„ zachęcamy wszystkich do symbolicznego upamiętnienia ofiar stanu wojennego. 11 grudnia br. (w piątek) w trakcie uroczystości 15-lecia IPN w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku przekazywać będziemy nalepki związane z akcją.

do góry