Nawigacja

Aktualności

Prezentacja wystawy „Zapomniani kaci Hitlera. Samoobrona Niemiecka na Pomorzu Gdańskim (Selbstschutz Westpreussen) w 1939 r.” – Tuchola, 22 kwietnia – 6 maja 2015

  • Prelekcja na temat wystawy, która odbyła się w połowie kwietnia br. w Centrum Aktywności Społecznej w Sępólnie Krajeńskim
  • Zwiedzanie wystawy w Sępólnie Krajeńskim
  • Zwiedzanie wystawy w Sępólnie Krajeńskim
  • Zwiedzanie wystawy w Sępólnie Krajeńskim

22 kwietnia 2015 r. (w środę) w Bibliotece Publicznej w Tucholi (ul. Pocztowa 7B) odbędzie się prelekcja na temat wystawy „Zapomniani kaci Hitlera. Samoobrona Niemiecka na Pomorzu Gdańskim (Selbstschutz Westpreussen) w 1939 r.” Prelekcja, którą wygłosi dr Izabella Mazanowska (historyk z Delegatury IPN w Bydgoszczy), skierowana jest przede wszystkim do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz wszystkich zainteresowanych tematyką.

Miejsce: Biblioteka Publiczna w Tucholi (ul. Pocztowa 7 B) 

Termin prezentacji wystawy: 22 kwietnia – 6 maja 2015

Godziny zwiedzania: wtorek–piątek 10.00–17.00, w sobotę 10.00–15.00


Autorzy wystawy dr Izabella Mazanowska i dr Tomasz Ceran, pracownicy Biura Edukacji Publicznej IPN w Bydgoszczy, zgromadzili fotografie obrazujące zbrodniczą działalność organizacji obywateli polskich niemieckiego pochodzenia, członków Selbstschutzu Westpreussen w Okręgu Rzeszy Gdańsk – Prusy Zachodnie, jesienią 1939 r.

Wystawa była prezentowana w wielu miejscowościach województwa kujawsko-pomorskiego. Więcej informacji na stronie głównej IPN.

do góry