Nawigacja

Aktualności

Wykłady Jana Daniluka na VIII Nadwiślańskich Spotkaniach Regionalnych – Tczew, 3 października 2014

3 października br. odbyły się w Tczewie VIII Nadwiślańskie Spotkania Regionalne. Gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej reprezentował Jan Daniluk, pracownik pionu naukowego.

Głównym wydarzeniem VIII Nadwiślańskich Spotkań Regionalnych było spotkanie w Fabryce Sztuki w Tczewie, w czasie którego Jan Daniluk omówił aktualne problemy oraz postęp prac związanych z badaniem zbrodni niemieckich z lat 1939–1945 popełnionych na terenie Pomorza Nadwiślańskiego i Kujaw. W spotkaniu wzięło udział kilkanaście osób, wśród których wywiązała się ożywiona dyskusja. Ponadto historyk w czasie dwóch wykładów na terenie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St. Pasierba oraz w Uniwersyteckim Liceum Katolickim im. św. Jadwigi Królowej Polski przedstawił zarys działania Instytutu Pamięci Narodowej. W spotkaniach wzięło udział od 25 do 40 uczniów.

VIII Nadwiślańskie Spotkania Regionalne w Tczewie odbywały się w dniach 2–4 października. Głównym organizatorem wydarzenia był Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

do góry