Nawigacja

Aktualności

Wystawa „Anna Walentynowicz. Legenda »Solidarności« 1929–2010” – Chełmno, 2 października – 14 listopada 2014

2 października br., o godz. 13.00, w Sali Mieszczańskiej Ratusza w Chełmnie (ul. Rynek 28) odbędzie się otwarcie wystawy Anna Walentynowicz. Legenda »Solidarności« 1929–2010". Wystawę poprzedzi prelekcja dla młodzieży, w czasie której autor wystawy – Arkadiusz Kazański (pracownik pionu naukowego IPN w Gdańsku) – przedstawi sylwetkę Anny Walentynowicz.

Pierwsze odsłonięcia wystawy miało miejsce w 2012 roku – w trzydziestą drugą rocznicę powstania NSZZ „Solidarność". Ekspozycja w układzie chronologicznym przestawia życie i działalność Anny Walentynowicz. Materiały ikonograficzne, które posłużyły do wykonania wystawy, pochodzą z archiwów (IPN, Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność", państwowych, Kancelarii Prezydenta RP i innych), muzeów, bibliotek, a także zbiorów prywatnych, w tym także rodziny Anny Walentynowicz. Ekspozycja składa się z 18 dwustronnych plansz.

Organizatorem wydarzenia jest Muzeum Ziemi Chełmińskiej oraz Oddział Instytutu Pamięci Narodowej IPN w Gdańsku. Wystawa prezentowana będzie do 14 listopada.

Wstęp wolny. Zapraszamy.

do góry