Nawigacja

Aktualności

Wykład Jana Daniluka „Nie tylko Gdańsk. »Wolne« miasta w XX wieku” (Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego) – Gdańsk, 4 września 2014

4 września br. (w czwartek) rozpocznie się o godz. 17.30 w Filii Gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Gdańsk-Śródmieście (ul. Mariacka 42) wykład Jana Daniluka Nie tylko Gdańsk. »Wolne« miasta w XX wieku.

Wykład jest pierwszym spotkaniem z cyklu »Wolność« Miasta… Trzy ujęcia, prezentującego problematykę wolności w kontekście historycznym.

Jan Daniluk (ur. 1984) – historyk, doktorant Uniwersytetu Gdańskiego, pracownik gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Zajmuje się przede wszystkim badaniem historii Gdańska w XIX i XX wieku oraz wybranych zagadnień z historii Pomorza Nadwiślańskiego, Kujaw i Prus Wschodnich z lat 1933–1945. 

Organizatorem spotkania jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku, więcej informacji o cyklu na stronie internetowej organizatora.

Wstęp wolny. Zapraszamy.

do góry