Nawigacja

Konferencje naukowe

Konferencja edukacyjna „Korzenie totalitaryzmu” (odwołana) – Gdańsk, 20–21 marca 2020

W związku z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym IPN podjął decyzję o odwołaniu konferencji edukacyjnej „Korzenie totalitaryzmu”.

  • Ćwiczenia sowieckich pionierów z zakresu obrony przeciwgazowej, 1937 r. (domena publiczna)

W związku z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym IPN podjął decyzję o odwołaniu konferencji edukacyjnej „Korzenie totalitaryzmu”.

Termin: 20–21 marca 2020 r.
Miejsce: Hotel „Scandic” (ul. Podwale Grodzkie 9, Gdańsk)

Pierwszy dzień szkolenia będzie miał charakter merytoryczny i potrwa około 7 godzin (od godz. 11.00 do 17.45). Zaprosiliśmy do Gdańska najlepszych w Polsce specjalistów, którzy podzielą się z Państwem swoją wiedzą, dokonując analizy pojęcia totalitaryzmów, widzianych z perspektywy zarówno filozoficznej, ideologicznej i socjologicznej, jak i chronologicznej (oświecenie, wiek XIX, wiek XX, perspektywy na przyszłość). Z prelekcjami wystąpią znakomici badacze: prof. Tomasz Panfil, prof. Marek Kornat, prof. Eugeniusz Król i dr hab. Daniel Wicenty. 

Drugi dzień konferencji (potrwa od godz. 9.00 do 12.00) będzie miał charakter edukacyjny. Zaprezentowane zostaną materiały dydaktyczne odnoszące się do tematyki konferencji, czyli teki edukacyjne: „Operacja polska NKWD 1937–1938” i „Zbrodnia pomorska 1939”, wypisy źródłowe „Korzenie i praktyka totalitaryzmu” oraz zestaw infografik historycznych do nauczania najnowszej historii Polski. Będzie wówczas okazja do dyskusji oraz wymiany poglądów pomiędzy wszystkimi uczestnikami seminarium.

Uczestnictwo w seminarium jest bezpłatne. Każdy jego uczestnik otrzyma pakiet wymienionych wyżej materiałów edukacyjnych oraz zaświadczenie o udziale w szkoleniu. Szczegółowy program znajduje się w załączniku.

Prosimy o wysyłanie zgłoszeń do 18 marca na adres: bartosz.januszewski@ipn.gov.pl. Ilość miejsc ograniczona.

Organizatorem konferencji jest Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku. Partner: Ministerstwo Edukacji Narodowej.

do góry