Historyk dr Piotr Brzeziński nominowany w konkursie „Osobowość Roku 2018”

Redakcja „Dziennika Bałtyckiego” nominowała pracownika Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Gdańsku do konkursu „Osobowość Roku 2018” w kategorii „Kultura”. Zachęcamy wszystkich do głosowania.

Zapraszamy do udziału w I Ogólnopolskim Turnieju „Misia Wojtka” – zgłoszenia do 28 lutego 2019

Zbierzcie 4-osobową drużynę, znajdźcie opiekuna – nauczyciela, który opowie wam historię bohaterskiego niedźwiadka i zagrajcie z nami w grę!

Wystawa IPN Gdańsk w 99. rocznicę powrotu Torunia w granice Ojczyzny

Przed pomnikiem Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej w Toruniu można oglądać wystawę IPN Gdańsk Delegatura w Bydgoszczy ukazującą dzieje powrotu Pomorza i Kujaw do Rzeczpospolitej.

Rekonstruujemy pomnik Poległych Żołnierzy Wojsk Balonowych w Toruniu (przyjmujemy oferty do 31 stycznia 2019)

Zapraszamy do złożenia oferty na realizację rzeźby wieńczącej powstający Pomnik Wojsk Balonowych w Toruniu – będącej wierną kopią wykonanej z brązu rzeźby zrywającego się do lotu orła, trzymającego w szponach krzyż Virtuti Militari oraz wieniec z liści wawrzynu i dębu oplatający kotwicę z wijącą się liną. Rzeźba zostanie następnie osadzona na schodkowym, granitowym postumencie.

Harmonogram wystawy „Wielkopolanie ku Niepodległej – w stulecie zwycięskiego powstania 1918-1919 roku”

II Gdyński Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Niezłomnych (zgłoszenia do 24 lutego 2019)

Szkoła Podstawowa nr 13 w Gdyni im. Lucjana Cylkowskiego zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie. IPN Gdańsk jest patronem wydarzenia.

Wystartowała druga edycja projektu „Łączka i inne miejsca poszukiwań” w roku szkolnym 2018/2019 w Oddziale IPN w Gdańsku – 24 października 2018

Do projektu zgłosiło się pięć szkół z województwa pomorskiego.