Wystawa IPN Gdańsk w 99. rocznicę powrotu Torunia w granice Ojczyzny

Przed pomnikiem Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej w Toruniu można oglądać wystawę IPN Gdańsk Delegatura w Bydgoszczy ukazującą dzieje powrotu Pomorza i Kujaw do Rzeczpospolitej.

99. rocznica powrotu Torunia do wolnej Polski – 18 stycznia 2018

Z okazji rocznicy 70 placówek oświatowych otrzymało od IPN Gdańsk kalendarze kawaleryjskie.

Rekonstruujemy pomnik Poległych Żołnierzy Wojsk Balonowych w Toruniu (przyjmujemy oferty do 31 stycznia 2019)

Zapraszamy do złożenia oferty na realizację rzeźby wieńczącej powstający Pomnik Wojsk Balonowych w Toruniu – będącej wierną kopią wykonanej z brązu rzeźby zrywającego się do lotu orła, trzymającego w szponach krzyż Virtuti Militari oraz wieniec z liści wawrzynu i dębu oplatający kotwicę z wijącą się liną. Rzeźba zostanie następnie osadzona na schodkowym, granitowym postumencie.

Nie żyje Jan Wojewoda, jeden z liderów strajku w gdańskiej komunikacji w Sierpniu’80

15 sierpnia 1980 r. był jednym z liderów strajku komunikacji w zajezdni autobusowej przy ul. Karola Marksa (obecnie J. Hallera) w Gdańsku. Został wybrany przez załogę przewodniczącym komitetu strajkowego.

Harmonogram wystawy „Wielkopolanie ku Niepodległej – w stulecie zwycięskiego powstania 1918-1919 roku”

IPN Gdańsk zaprasza na promocję wyjątkowego kalendarza ściennego na rok 2019

„Kawaleria i artyleria konna Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej. Kujawy i Pomorze”. Odkrywamy niedostępny dla wielu, pełen symboli i barw fascynujący świat.

II Gdyński Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Niezłomnych (zgłoszenia do 24 lutego 2019)

Szkoła Podstawowa nr 13 w Gdyni im. Lucjana Cylkowskiego zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie. IPN Gdańsk jest patronem wydarzenia.

Zasady odbioru bezpłatnych egzemplarzy kalendarza IPN Gdańsk „Kawaleria i artyleria konna Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej. Kujawy i Pomorze”

Informujemy o zasadach otrzymania bezpłatnych egzemplarzy przez placówki oświatowe z terenu woj. pomorskiego.

Wystartowała druga edycja projektu „Łączka i inne miejsca poszukiwań” w roku szkolnym 2018/2019 w Oddziale IPN w Gdańsku – 24 października 2018

Do projektu zgłosiło się pięć szkół z województwa pomorskiego.