Nawigacja

Aktualności

Trwa akcja IPN Gdańsk „Uwalniamy książki – dzielimy się wiedzą”

W czasie epidemii koronawirusa rozdajemy książki wszystkim miłośnikom historii!

Nasza inicjatywa rozpoczęła się w grudniu 2019 r. Publikacje od IPN Gdańsk otrzymały już m.in. Gminna Biblioteka Cewice, Filia GBC w Tomaszewie Lęborskim, Szkoła Podstawowa w Redkowicach, Biblioteka Publiczna Gminy Nowa Wieś Lęborska (+ 5 filii), Wejherowskie Towarzystwo Historyczne.

Książki wkrótce trafią również do: Instytutu Dziedzictwa Solidarności, Archiwum Straży Granicznej, Muzeum w Solcu Kujawskim, Biblioteki w Solcu Kujawskim.

W trudny dla wielu czas epidemii koronawirusa w Polsce, kiedy ograniczone jest poruszanie oraz uczestnictwo w wydarzeniach kulturalno-naukowych IPN Gdańsk chce kontynuować akcję. Zapraszamy wszystkich miłośników historii do zamawiania dowolnego egzemplarza książki poświęconej najnowszym dziejom naszego kraju.

REGULAMIN AKCJI „UWALNIAMY KSIĄŻKI – ​DZIELIMY SIĘ WIEDZĄ”

Jaki jest cel akcji?
CELEM akcji jest tytułowe „dzielenie się wiedzą” o najnowszej historii Polski, promowanie czytelnictwa, a także dorobku wydawniczego Instytutu Pamięci Narodowej.

 

Do kogo skierowana jest akcja?
ODBIORCĄ akcji są wszyscy miłośnicy historii. Każdy chętna osoba może zamówić dowolny egzemplarz książki z podanej przez nas listy w jednym egzemplarzu. Stowarzyszenia, instytucje, szkoły biblioteki etc. mogą zamówić większą ilość egzemplarzy danego tytułu.

 

Jaki jest zasięg terytorialny akcji?
ZASIĘG TERYTORIALNY akcji obejmuje odbiorców mających siedzibę na terenie Oddziału IPN w Gdańsku i Delegatury IPN w Bydgoszczy. Jesteśmy jednak otwarci także na zgłoszenie z innych rejonów. Prosimy o kontakt!

 

W jakim terminie potrwa nasza akcja?
TERMIN akcji – do wyczerpania zapasów naszych publikacji.

 

Co jest przedmiotem akcji?
PRZEDMIOTEM akcji jest bezpłatna książka lub wydawnictwo, które odbiorca może zamówić z przygotowanej przez nas listy. Lista tytułów w miarę trwania akcji może ulec zmianie (przez wyczerpanie zapasów bądź dodanie kolejnego tytułu).

 

Jak można odbierać książki?
WYSYŁKA jest jedynym możliwym sposobem na odbiór książek. Wysyłamy je Pocztą Polską, w przypadku większej liczby egzemplarzy (zamówionych przez szkoły, biblioteki, stowarzyszenia i inne instytucje) również kurierem.
UWAGA: wysyłka jest realizowana raz w tygodniu, zatem prosimy o cierpliwość w oczekiwaniu na przesyłkę.

 

Jakie są warunki otrzymania wydawnictw?
WARUNKIEM udziału w akcji będzie potwierdzenie przez odbiorcę faktu otrzymania publikacji i możliwość wykorzystania powyższego w naszych mediach. Mile widziana będzie informacja w mediach odbiorcy lub zdjęcie z naszymi książkami (mogą to być np. książki stojące w domowej bibliotece itp.). Drugim warunkiem, koniecznym do zaakceptowania przez odbiorcę, będzie zastrzeżenie, że książki nie mogą być przeznaczone do dalszej odsprzedaży.

 

Jak zamówić książki?
PROSIMY pisać na adres e-mail: marcin.weglinski@ipn.gov.pl podając tytuły i liczbę egzemplarzy (dot. stowarzyszeń, szkół, bibliotek etc.), a także adres do wysyłki. Na ten sam adres e-mail prosimy wysyłać potwierdzenie udziału w akcji (otrzymanie książek) i mile widziane przez nas zdjęcia z naszymi książkami (mogą być na półce w bibliotece itp.), linki do mediów społecznościowych itp.

 

Koordynator akcji:
KOORDYNATOREM akcji jest pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Marcin Węgliński.

 

UWAGI:
Wzięcie udziału w akcji jest równoznaczne z akceptacją podanego regulaminu. Informacja dot. przetwarzania danych osobowych znajduje się w załączniku.

 

TYTUŁY KSIĄŻEK
(wg kolejności alfabetycznej nazwiska autora lub tytułu książki)
niebieskim kolorem zaznaczyliśmy ostatnio dodane tytuły

 

Przykładowe okładki książek, które rozdajemy w naszej akcji:

do góry