Nawigacja

Aktualności

Promocja wspomnień Wacława Jurgońskiego „Od Szczeglina do KL Dachau. Kronika przeżyć (1940-1945)” – Mogilno, 27 listopada 2019

Autorem wstępu i naukowego opracowania wspomnień jest dr Tomasz Ceran pracownik Oddziałowego Biura Badań Historycznych w Gdańsku Delegatury IPN w Bydgoszczy.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mogilnie 27 listopada odbyła się promocja wspomnień Wacława Jurgońskiego „Od Szczeglina do KL Dachau. Kronika przeżyć (1940-1945)”. W wydarzeniu uczestniczyło blisko 130 osób. 

Autorem wstępu i naukowego opracowania wspomnień jest dr Tomasz Ceran pracownik Oddziałowego Biura Badań Historycznych w Gdańsku Delegatury IPN w Bydgoszczy zaś recenzentem książki prof. dr hab. Jan Sziling (UMK w Toruniu).

Książka została wydana przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu przy współpracy Delegatury IPN w Bydgoszczy.  Każdy uczestnik spotkania otrzymał bezpłatny egzemplarz wspomnień.

Publikacja nie jest przeznaczona do sprzedaży. Każda osoba zainteresowana otrzymaniem bezpłatnego egzemplarza książki w wersji papierowej lub elektronicznej proszona jest o kontakt: tomasz.ceran@ipn.gov.pl.

do góry