Nawigacja

Aktualności

Uroczysty państwowy pogrzeb Małżonek oficerów MW – Gdynia, 28 czerwca 2018

W Gdyni odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Michaliny Ficek, śp. Janiny Kraszewskiej i śp. Ireny Wojcieszek – Małżonek oficerów MW.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w Kościele Marynarki Wojennej RP pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Gdyni-Oksywiu. Los małżonki żołnierza, marynarza, jest związany z oczekiwaniem i towarzyszeniem mężowi, oficerowi, marynarzowi w jego przedsięwzięciach, jest także współodczuwaniem i radości, ale także współdźwiganiem krzyża trudnych doświadczeń – usłyszeli w kazaniu zebrani.

Następnie kondukt pogrzebowy udał się na Cmentarz Marynarki Wojennej w Gdyni-Oksywiu. Tam odbyła się ceremonia pożegnalna i pochówek w Kwaterze Pamięci.

W uroczystości uczestniczyły rodziny Małżonek, delegacje służb mundurowych i wielu gości. Instytut Pamięci Narodowej reprezentowała delegacja na czele z wiceprezesem IPN prof. Krzysztofem Szwagrzykiem.

29 czerwca br. w Gdyni odbędzie się druga część uroczystości: państwowy pogrzeb kontradm. Adama Mohuczego, kmdr. pil. Kazimierza Kraszewskiego, kmdr. Wacława Krzywca, kmdr. Mariana Wojcieszka, kmdr. porucznika Roberta Kasperskiego, kpt. mar. Adama Dedio, kpt. mar. Zdzisława Ficka, bosm. Edmunda Sterny, st. mar. Jerzego Sulatyckiego.

do góry