Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona posiada nowszą wersję

Kliknij tutaj, aby przejść dalej

I Przejazd Rowerowy Śladami V Wileńskiej Brygady AK na Pomorzu – 20 maja 2017

W imieniu Pomorskiego Historycznego Klubu Turystycznego „Szlakami pamięci” (działającego przy O/IPN w Gdańsku) gorąco zachęcamy do uczestnictwa w I Przejeździe Rowerowym Śladami V Wileńskiej Brygady AK na Pomorzu.

  • Jedna z atrakcji historycznych, którą odwiedzimy w czasie przejazdu

Przejazd odbędzie się 20 maja 2017 roku (sobota) w 71. rocznicę spektakularnego rajdu szwadronu ppor. Zdzisława Badochy „Żelaznego” (1925–1946) po placówkach MO i UB na terenie powiatów starogardzkiego i kościerskiego. Zbiórka o godz. 10.00 na stacji PKP Kaliska (na trasie kolejowej Tczew-Chojnice).

Uwaga, zmiana! Ze względu na spodziewane trudności z pomieszczeniem wszystkich rowerów w pociągu na trasie Tczew-Kaliska, a następnie na trasie Zblewo-Tczew (składy szynobusów na tej linii zapewniają zaledwie ok. 5-10 stojaków na rowery), organizator I Przejazdu Rowerowego „Śladami 5. Wileńskiej Brygady AK na Pomorzu” zdecydował się zapewnić wszystkim uczestnikom bezpłatny przewóz ze stacji PKP w Tczewie do miejsca początku Rajdu (Kaliska) oraz z miejsca końca Rajdu (Stara Kiszewa) do stacji PKP w Tczewie. Rowery zostaną przetransportowane równolegle. Z Tczewa autokar odjedzie o godz. 8.40. Bardzo prosimy o punktualne stawienie się w miejscu zbiórki (plac przed dworcem PKP w Tczewie). Wyjazd ze Starej Kiszewy do Tczewa jest planowany na godz. 17.30. W związku z tą zmianą, proszę o ponowne określenie się w sprawie transportu autokarowego tych z Państwa, którzy dotychczas deklarowali dojazd do Kalisk na własną rękę.  

Przejazd rozpocznie się w Kaliskiej, na skraju Borów Tucholskich

Z Kalisk ruszymy w malowniczą trasę wiodącą przez urokliwe zakątki Kociewia, by po 45. kilometrach osiągnąć Starą Kiszewę. Po drodze zatrzymamy się w kilkunastu miejscach związanych z historią regionu, m.in. w Piecach, Zblewie, Strychu, Bartlu Wielkim i nad jeziorem Wygonin. Na na terenie parafii św. Marcina w Starej Kiszewie na uczestników rajdu czeka wiele atrakcji, m.in. quiz historyczny oraz ognisko z kiełbaskami. Każdy z uczestników otrzyma okolicznościowe pamiątki oraz dyplom. 

Zapewniamy profesjonalną obsługę techniczną na trasie rajdu, a po jego zakończeniu – ok. godz. 17.30 – transport dla uczestników wraz z rowerami ze Starej Kiszewy do stacji PKP Zblewo (odjazd pociągu w kierunku Tczewa i Gdańska o godz. 18.06).

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 18 maja wyłącznie drogą elektroniczną na adres e-mail: bartosz.januszewski@ipn.gov.pl. W zgłoszeniu uczestnictwa proszę KONIECZNIE zadeklarować, czy chcą Państwo skorzystać z transportu do Zblewa! Ze względu na ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność zgłoszeń. Uwaga! Udział osób niepełnoletnich (od 15. roku życia) wyłącznie pod opieką dorosłych! Uczestnictwo w rajdzie jest bezpłatne.

Rowerowy Maniaku! Piewco urody Borów Tucholskich! Czekamy na Ciebie!

Powiązane wiadomości

do góry