Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona posiada nowszą wersję

Kliknij tutaj, aby przejść dalej

XXII Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej Costerina 2022 – Kościerzyna, 2 lipca 2022

Wśród wystawców dostępne będzie stoisko przygotowane przez Oddział IPN w Gdańsku.

Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej „Costerina” mają wieloletnią tradycję. W tym roku odbędą się one na kościerskim rynku już po raz XXII. Oddział IPN w Gdańsku gości tutaj ze stoiskiem wydawniczym, prezentując nowości książkowe (w tym związane z regionem), gry i komiksy.

Targom książki towarzyszy również Konkurs Literatury Kaszubskiej i Pomorskiej. W 2014 i 2017 r. zostały wyróżnione w konkursie dwie publikacje wydane przez Oddział IPN w Gdańsku (autorzy publikacji byli pracownikami pionu naukowego):

  • Zapomniani dygnitarze. Pierwsi sekretarze Komitetu Wojewódzkiego PPR/PZPR w Gdańsku w latach 1945–1990 (autorstwa dr. Piotra Brzezińskiego),
  • Pierwsza dekada. Aparat bezpieczeństwa w województwie gdańskim w latach 1945–1956 (autorstwa dr. Daniela Czerwińskiego).

W br. naszym czytelnikom proponujemy książkę Mateusza Kubickiego Germanizacja nazw miejscowości w Okręgu Rzeszy Gdańsk-Prusy Zachodnie 1939–1945. Wybór źródeł , a dla młodszych uczestników wydarzenia najnowszy gry i komiksy. Z przyjemnością informujemy, że w dniu targów obowiązuje promocyjne ceny na nasze publikacje, a dla klientów przygotujemy cenne gratisy.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie głównego organizatora: Biblioteki Miejskiej im. ks. Konstantego Damrota w Kościerzynie.


Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej „Costerina” 2022
Rynek Miasta Kościerzyna
2 lipca 2022, godz. 10.00–14.00

Wstęp wolny.

do góry