Nawigacja

Aktualności

W kręgu poezji i prozy łagrowej więźniarek KL Ravensbrück - Bydgoszcz, 13 stycznia 2022

VIII edycja ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego.

Serdecznie zapraszamy uczniów klas VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału  w VIII edycji ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego - W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück. 

Konkurs jest formą oddania hołdu ofiarom zamordowanym w niemieckim, nazistowskim KL Ravensbrück oraz ocalałym, byłym więźniarkom obozu.

Jak mówi Maria Lorens, pomysłodawczyni konkursu oraz córka byłej więźniarki KL Ravensbrück Katarzyny Matei – Jeśli echo ich głosów zamilknie, zginiemy.

Uczestnicy będą mieli za zadanie wybrać i przygotować recytację dwóch utworów: jednego wiersza i jednego fragmentu prozy w oparciu
o publikacje, których spis zamieszczony jest na stronie internetowej:
https://edukacja.ipn.gov.pl/edu/konkursy-i-projekty/w-kregu-poezji-i-prozy

Zgłoszenia do konkursu na podstawie CZYTELNIE WYPEŁNIONEJ KARTY ZGŁOSZENIA prosimy przesyłać na adres joanna.krzemien@ipn.gov.pl do dnia 28 lutego 2022 r. 

Półfinały konkursu odbywać się będą w dniach 14, 15, 16, 17 lub 18 marca 2022 r. – o dokładnym terminie poinformujemy Państwa po zamknięciu zgłoszeń.

Komisje konkursowe w etapie półfinałowym wyłonią finalistów, którzy wezmą udział w Gali Finałowej.

Gala Finałowa konkursu zaplanowana jest 6 kwietnia 2022 r. w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej. Finalistów wraz z opiekunami zaprosimy do Katowic w dniach 5-7 kwietnia 2022r.

Nagrodą główną w konkursie dla wszystkich finalistów i ich opiekunów będzie wyjazd i odwiedzenie Miejsca Pamięci i Przestrogi Ravensbrück w Niemczech w dniach 22-25 kwietnia 2022 r.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

W związku z sytuacją epidemiczną:

  • w półfinałach, spotkaniu w Katowicach, Gali Finałowej w Rudzie Śląskiej oraz w wyjeździe do Niemiec nie mogą brać udział osoby z objawami zbieżnymi z COVID-19, przebywające w izolacji lub kwarantannie.
  • osoby zgłaszające się do półfinałów, spotkaniu w Katowicach, Gali Finałowej w Rudzie Śląskiej oraz wyjazdu do Niemiec muszą przedstawić aktualny certyfikat szczepienia, aktualny certyfikat Ozdrowieńca lub aktualny negatywny test na COVID
  • organizatorzy nie organizują oraz nie pokrywają kosztów przeprowadzenia testów na COVID-19
  • organizatorzy półfinałów, spotkania w Katowicach, Gali Finałowej w Rudzie Śląskiej oraz wyjazdu do Niemiec będą prowadzić swoje działania zgodnie z aktualnymi przepisami prawa i wytycznymi związanymi z epidemią COVID-19 zarówno w Polsce jak i na terenie Niemiec.
do góry