Nawigacja

Aktualności

VI Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima” – Gdańsk, 9 października 2021 (termin eliminacji)

Ruszają zapisy na przesłuchania wojewódzkie do VI Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”.

Festiwal jest przedsięwzięciem, któremu przyświecają dwa najważniejsze cele. Upowszechnianie wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej oraz Żołnierzach Niezłomnych za pomocą muzyki oraz zachowanie od zapomnienia piosenek (melodii i tekstów) śpiewanych w oddziałach partyzanckich w latach 1939–1956. Temat Festiwalu stanowią pieśni i wydarzenia umiejscowione w kontekście II wojny światowej oraz dekady po jej zakończeniu.

Projekt ten stanowi doskonałe interaktywne narzędzie, zachęcające młodych ludzi do pogłębiania swojej wiedzy na temat najnowszej historii Polski. Dla ostatnich żyjących kombatantów – świadków tamtych dni, jest okazją do przekazania testamentu Polskiego Państwa Podziemnego i etosu Armii Krajowej młodemu pokoleniu.

Festiwal składa się z dwóch etapów: przesłuchań wojewódzkich oraz eliminacji na szczeblu ogólnopolskim. Koncert Galowy połączony z rozdaniem nagród odbędzie się 7 listopada 2021 r. w Krakowie, po zakończeniu finałowych przesłuchań trwających w dniach 5–7 listopada.

Na terenie województwa pomorskiego eliminacje odbędą się 9 października w Gdańsku, w Muzeum II Wojny Światowej.

Regulamin, Kartę zgłoszenia oraz wszelkie informacje organizacyjne znaleźć można na stronie internetowej: www.piosenkaniezlomna.pl, a także w załącznikach. Z ramienia Oddziału IPN w Gdańsku zgłoszenia przyjmuje dr Barbara Męczykowska, informacje kontaktowe: barbara.meczykowska@ipn.gov.pl, kom. 795 461 967.

Gorąco zachęcamy do udziału w kolejnej edycji!


Organizatorami Festiwalu są: Stowarzyszenie Passionart, Instytut Pamięci Narodowej oraz Filharmonia Krakowska im. Karola Szymanowskiego, a współorganizatorem eliminacji wojewódzkich jest Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

do góry