Nawigacja

Aktualności

Wyniki konkursu IPN „W służbie Niepodległej. Działalność ziemian na rzecz państwa i społeczeństwa w dwudziestoleciu międzywojennym” (etap województwa kujawsko-pomorskiego)

Laureaci reprezentować będą swoje szkoły podczas etapu ogólnopolskiego.

Zakończyliśmy eliminacje wojewódzkie projektu edukacyjnego „W służbie Niepodległej. Działalność ziemian na rzecz państwa i społeczeństwa w dwudziestoleciu międzywojennym”. Zadaniem uczestników projektu było wykonie pracy pisemnej lub multimedialnej, przedstawiającej działalność ziemiaństwa na rzecz państwa i społeczeństwa w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Komisja konkursowa nagrodziła następujące prace:

Kategoria praca multimedialna, szkoła podstawowa:

  • Szkoła Podstawowa nr 11 im. Stefana Batorego w Inowrocławiu (zespół: Adam Hassine, Wiktor Pabiańczyk, Zofia Pilarska)
  • Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Ostrowite (zespół: Jakub Chojnowski, Karol Grabowski, Aleksandra Kępińska, Magdalena Małkiewicz)
  • Szkoła Podstawowa im. Ignacego Antoniego Zboińskiego w Kikole (zespół: Antonina Redmerska, Martyna Urocka, Wiktor Krakowski)

 

Kategoria praca pisemna, szkoła podstawowa:

  • Szkoła Podstawowa nr 11 im. Stefana Batorego w Inowrocławiu (autor: Franciszek Szymandera)

Zwieńczeniem projektu będzie sesję naukowo-edukacyjna, połączona z ogólnopolskim finałem konkursu, która planowana jest na przełom maja i czerwca 2021 r.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu oraz ich opiekunom za zaangażowanie. W najbliższym czasie o szkół prześlemy nagrody w postaci wydawnictw i materiałów edukacyjnych.


Ziemiański projekt edukacyjny to wspólne dzieło oddziałów IPN w Krakowie i Poznaniu, Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego Oddział Kraków, Fundacji im. Zofii i Jana Włodków w Krakowie oraz Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu. W konferencji inauguracyjnej wzięli udział prof. Marian Wolski (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie), prof. Jerzy Gapys (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach) i prof. Mariusz Wołos (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), a poprowadził ją dr Marcin Chorązki (IPN Kraków), koordynator ogólnopolski projektu.

Więcej informacji o konkursie dostępnych jest na stronie Oddziału IPN w Krakowie.

do góry