Nawigacja

Aktualności

Projekt edukacyjny „Patriotyzm, Historia i Przyszłość” Online

Pomysłodawcą oraz organizatorem projektu jest Fundacja „Skrzydła”. Oddział IPN w Gdańsku jest patronem honorowym drugiego etapu projektu.

W tym trudnym dla wszystkich okresie pandemicznym nasza Fundacja zdecydowała się wyjść naprzeciw potrzebie urozmaicenia zajęć dydaktycznych dla uczniów. W 2019 roku zorganizowaliśmy projekt „Patriotyzm – historia i przyszłość”, którego celem było przybliżenie dzieciom i młodzieży, często nieznanej, historii regionu pomorskiego. Jednocześnie zależało nam, aby przedstawić młodym osobom postawę patriotyczną w perspektywie historycznej, współczesnej i przyszłej. Przyświecała nam chęć aktywizowania młodzieży do życia społecznego i angażowania ich w tworzenie swojej przyszłości. 

Dziś kontynuujemy ten projekt. Epidemia zmusiła nas jednak do podjęcia działań w nieco innym formacie – audiowizualnym. Wierzymy, że w ten sposób jesteśmy w stanie uatrakcyjnić uczniom zajęcia i jednocześnie zachęcić ich do poznawania historii naszego rejonu. Nasz obecny projekt składa się z kilku etapów, a w każdym z nich mamy zamiar, przy pomocy Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku, stworzyć filmy opowiadające o przeszłości i kształtowaniu się historii regionu pomorskiego. 

Pierwszy etap projektu „Historia – patriotyzm i przyszłość” Online właśnie trwa, tworzą go trzy filmy dotyczące: 

Filmy wraz z materiałami edukacyjnymi zostaną udostępnione szkołom, a ponadto reportaże będą dostępne na naszej stronie internetowej oraz na profilu Fundacji na Facebooku, więc… bądźcie czujni i czekajcie!

(oprac. na podstawie materiałów prasowych Fundacji „Skrzydła”)

 

Patronat honorowy nad projektem objęli:

  • Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich,
  • Oddział IPN w Gdańsku.

 

Partnerzy:

  • Fundacja PZU,
  • Fundacja Lotos,
  • Bractwo św. Pawła,
  • Fundacja Gladius Gloriae.

 

Wsparcie medialne:

  • „Gość Gdański” (odział regionalny „Gościa Niedzielnego”),
  • Radio Gdańsk.

 

Więcej informacji o projekcie dostępnych jest na stronie internetowej Fundacji „Skrzydła”

do góry